PRÍRODNÉ KAMENE

VYBERTE SI PODĽA MATERIÁLU

Jedinečná nepravidelná kresba prírodných kameňov pôsobí nadčasovo v interiéri aj exteriéri a prináša nádych luxusu. Každý kus je unikát a zároveň každý typ kameňa má svoje špecifiká, rozdielnu odolnosť aj nasiakavosť. Preto Vám pri výbere radi poradíme.

Žula a kremenec so špeciálnou ochranou proti škvrnám, ktorá poskytuje priestorom vizuálne a funkčné výhody: unikátny vzhľad, ochrana proti škvrnám, nízka, nenáročná údržba
Žuly majú vysokú tvrdosť, nižšiu nasiakavosť a dlhú životnosť. Majú typickú zrnitú štruktúru, každá s rôznou intenzitou, farebnosťou a veľkosťou zŕn. Vhodná je do interiéru aj exteriéru. Kde sa žula používa najčastejšie? Obľubu si získala ako kuchynská pracovná doska, doska na pracovný či konferenčný stôl, na obloženie kozuba, parapety a schody.
Mramory sú symbolom nadčasovosti a v poslednom sa stali horúcim trendom. Najmä biele mramory ako Statuario, Bianco Carrara, či Calacatta sa čoraz častejšie objavujú vo veľkých formátoch v spoločenskej zóne alebo v kúpeľni. Ale pozor! Na pracovnú dosku v kuchyni prírodný mramor kvôli vyššej nasiakavosti neodporúčame.
Okrem prekrásnej kresby s hĺbkou, ktorou sa inšpiroval nejeden umelec a širokej škály farieb je ónyx špecifický svojou priehľadnosťou. Preto najkrajšie vyznie s podsvietením. Je to polodrahokam, ktorý interiéru dodá eleganciu a punc výni- močnosti. Hodí sa do luxusných interiérov alebo reprezentatívnych hotelových priestorov.
Travertín je typický pórovitosťou, je paropriepustný a hodí sa ako dlažba pri podlahovom kúrení alebo obklad na stenu. Vďaka dobrej akumulačnej schopnosti nie je v exteriéri príliš horúci ani počas vysokých letných dní. Pórovitý povrch travertínu je možné vyplniť priesvitným, ako i farebným epoxidom a následne vybrúsiť alebo vyleštiť.

VYBERTE SI PODĽA POUŽITIA

KUCHYŇA

KÚPEĽŇA

OBKLAD INTERIÉR

DLAŽBA INTERIÉR

PODSVIETENÝ ÓNYX

KOZUB

PARAPETY

SCHODY

PRACOVNÝ STÔL

DLAŽBA EXTERIÉR

OBKLAD EXTERIÉR

POMNÍK

ZÁKLADNÝ KAMEŇ

KONFERENČNÝ STÔL

GRILOVACÍ KAMEŇ

FONTÁNA

PRÍĎTE SI K NÁM DO SHOWROOMU POZRIEŤ REÁLNE VZORKY.  PORADÍME VÁM
S VÝBEROM, NAVRHNEME NA MIERU, MATERIÁL OPRACUJEME AJ ZREALIZUJEME MONTÁŽ.

 

ZAUJALA VÁS NAŠA PONUKA?

NEVÁHAJTE NÁS KONTAKTOVAŤ. RADI ZODPOVIEME VŠETKY VAŠE OTÁZKY.

Vaše osobné údaje budú použité len na účel zodpovedania Vášho dotazu. Zásady spracovania osobných údajov